19 października 2018 r. zapraszamy do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia na nową odsłonę projektu myHand. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną m.in. efekty warsztatów z wykorzystaniem technologii druku 3D. Wystawę będzie można oglądać codziennie do 31 października br.

Wraz z rozwojem druku 3D pojawia się wiele prób stworzenia protezy dłoni, w oparciu o tę technologię. Kluczem dla opracowywanych rozwiązań jest dostosowanie do potrzeb użytkowników poprzez parametryzację i personalizację.
Połączenie druku 3D, elektroniki, rozwiązań open source, kreatywnego kodowania i projektowania algorytmicznego, w oparciu o metody User Centered Design, pozwala na tworzenie nowych rozwiązań. Zaspokajają one potrzeby, związane z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportów czy z zainteresowaniami osób korzystających z protez. Mogą stać się one elementem wizerunku oraz środkiem wyrazu użytkownika. Zaprezentowane na wystawie projekty powstały w ramach warsztatów przeprowadzonych w PPNT Gdynia w dniach 12-13 października br. Ekspozycja jest uzupełnieniem dotychczasowych etapów projektu myHand.
Pierwsza odsłona projektu myHand miała miejsce podczas Gdynia Design Days 2018.
kuratorzy wystawy: Monika Brauntsch Dorota Kabała
organizator : Gdynia | PPNT Gdynia | Centrum Designu
kiedy?
20-31.10.2018 | godz. 10:00-18:00 (codziennie oprócz świąt)
wernisaż: 19.10 godz. 18:00
oprowadzanie kuratorskie:
19.10.2018 godz. 18:15
gdzie?
PPNT Gdynia | budynek IV
galeria F0.20 | myHand
al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
kuratorzy:
Dorota Kabała Projektantka prowadząca studio We design for physical culture, pracująca m.in. dla Nobile, Skweru Sportów Miejskich, Stadionu Narodowego. Ma na koncie też współpracę z Gourmet Foods, Echo Investment, Torf Corporation. Członkini Fundacji The Spirit of Poland. Specjalizuje się w projektowaniu dla sportu, rekreacji i rehabilitacji. Nominowana do nagród Dobry Wzór i Design Alive Awards, nagrodzona m.in.w konkursach 72HUA, Praga Północ. Wykładowczyni SOF.
Monika Brauntsch Przedsiębiorczyni, projektantka, promotorka designu. Od 2007 roku prowadzi markę oświetleniową Kafti, nagradzaną m.in. w konkursach Must Have czy Śląska Rzecz. Laureatka konkursu „Young Creative Entrepreneur”. Członkini Fundacji The Spirit of Poland, promującej polskie wzornictwo na forum międzynarodowym (wystawy prezentowane m.in. na Tokyo Designers Week w Japonii, Muzeum Narodowym w Bazylei, w MAM Rio de Janeiro). Współzałożycielka WILKA Otwartego Klastera Designu. Absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie Innowacją (SWPS) i Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (SGH). Zajmuje się także konsultingiem w obszarze designu.