ppnt gdynia | centrum designu

Gospodarka obiegu zamkniętego - zobacz, jak to się robi w praktyce

Zastanawiasz się czym jest gospodarką obiegu zamkniętego? Jakie rozwiązania stosują firmy, żeby sprostać jej wymogom? Czym kierują się przedsiębiorstwa i dlaczego stawiają na ekologię? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w filmach „Ecodesign in practice”, które swoją premierę miały w ramach festiwalu Gdynia Design Days 2018. 

O tym "Jak projektować, żeby recyklingować" opowie Marta Krawczyk, Jakub Tyczkowski oraz Aneta Stawicka, ze Stowarzyszenia Rekopol Jak wykorzystać energię słoneczną do produkcji łodzi ekologicznych Solliner opowie Paweł Leśniak z firmy Green Dream Boats "Przyszłosć jednorazówek" to historia firmy Biotrem o której opowiedzą Małgorzata Then i Jerzy Wysocki. 

EcoDesign Circle to międzynarodowy projekt realizowany przez siedem organizacji ze świata designu. Jego celem jest zwiększenie potencjału innowacyjności krajów regionu Morza Bałtyckiego w dziedzinie projektowania zrównoważonego zgodnie z ideą tzw. gospodarki obiegowej (tzw. circular economy).    

Jeśli masz pomysł na współpracę z nami w tym zakresie napisz do nas info@centrumdesignu.gdynia.pl. Wydarzenie jest działaniem Projektu EcoDesign Circle współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. 

Więcej o projekcie Ecodesign Circle:  
https://www.ecodesigncircle.eu/
 

http://www.centrumdesignu.gdynia.pl/pl/project/ecodesign-circle.html
 
http://gdyniadesigndays.eu/pl/projekcja-film%C3%B3w-ecodesign-in-practice.html