ppnt gdynia | centrum designu

DESIGN + Rola wartości w procesie podejmowania decyzji projektowych.

W jaki sposób design może poruszać emocje i podsycać aspiracje?
11 czerwca serdecznie zapraszamy młodych designerów na interdyscyplinarne warsztaty na temat roli jaką pełnią wartości  w projektowaniu.

Sposób w jaki projektant myśli i nazywa przedmioty, przekłada się na jego projekty. Dlatego też rola designera sięga dużo dalej niż sam przedmiot. Wartości przestają być domeną humanistów. Coraz częściej ich dostawcami stają się marki i projektanci, zadający sobie fundamentalne pytania: po co tworzymy? Dla kogo tworzymy? Jak produkt ma służyć ludziom i sprawiać, by nie wyobrażali sobie bez niego codzienności? W jaki sposób design może poruszać emocje i podsycać aspiracje?  

Interdyscyplinarny warsztat projektowy ma na celu pokazać projektantom, że świadomość językowych znaczeń i odpowiednia organizacja wartości zmieniają podejście do projektowanych przedmiotów. Usprawniają proces projektowy, otwierając nowe perspektywy poznawcze i przyspieszając podejmowanie decyzji.
  Warsztaty skierowane są do projektantów wzornictwa, architektów i studentów nauk projektowych.  

ZAPISY NA WARSZTATY:
http://evenea.pl/imprezy/biznes-i-przedsiebiorczosc/gdynia/design--rola-wartosci-w-procesie-podejmow...

Warsztaty poprowadzi Beata Leszczyńska SERCE SŁOWA - Beata Leszczyńska Doktor językoznawstwa, kognitywista. Obszar jej zainteresowań naukowych obejmuje: język biznesu, semantykę w sztukach projektowych, wartości w projektowaniu, językowy obraz świata. Poszukuje w tych teoriach skutecznych metod i interdyscyplinarnego spojrzenia na: komunikację - design - biznes.  Nie jest projektantką, ale design to jej praca i pasja. Na co dzień zajmuje się promocją polskiego designu, tworzeniem narzędzi metodologicznych usprawniających warsztat projektowy i nauczeniem przyszłych projektantów wnętrz. Jest właścicielką agencji promocyjno-wydawniczej SERCE SŁOWA.
Autorka bloga: serceslowa.blogspot.com