ppnt gdynia | centrum designu

Centrum Designu wspiera firmy w zakresie Design Managementu.

W ramach projektu CTCC współpracowaliśmy z przedstawicielami MŚP z Pomorza. Firmą ORPLAST, działającą w branży produkcji opakowań z tworzyw sztucznych oraz firmą Adventure & Cruises, która zajmuje się organizacją rejsów na statkach wycieczkowych.

W ciągu rocznej współpracy otrzymali od nas wsparcie z zakresu Design Managementu, oraz możliwość współpracy ze specjalistami z branży kreatywnej. W efekcie wypracowane i wdrożone zostały innowacje, a firmy rozwinęły swoje kompetencje. We współpracy z pracownią strategiczno-wzorniczą Kabo&Pydo i firmą Orplast powstał system do przechowywania i organizowania małych przestrzeni – Organicer 


zobacz film.

Adventure&Cruises we współpracy ze studiem projektowym dwasiedem stworzyło interaktywną platformę w formie quizu, która pozwala na lepsze dostosowanie oferty wyjazdów typu incentive do potrzeb klientów. 


link do ankiety

Design Management 

Usługa Design Managementu, którą oferujemy firmom, podzielona jest na kilka etapów a całe wsparcie jakie uzyskują od nas przedsiębiorstwa dostosowujemy do ich indywidualnych potrzeb. Prowadzone przez nas procesy pozwalają na zmianę perspektywy oraz spojrzenie na swój produkt czy usługę z punktu widzenia użytkownika.

Interdyscyplinarny zespół

Współpracujemy z ekspertami tworzenia strategii biznesowych, zarządzania projektami, badań jakościowych i ilościowych, badaczami UX i UI, Service Design, badaczami trendów i rynków, webdesignerami, a także projektantami identyfikacji wizualnej oraz wzornictwa. 

Proces projektowy

Współpracę rozpoczynamy od poznania sytuacji w jakiej znajduje się dana firma. W tym celu w pierwszej kolejności przeprowadzamy szczegółowy audyt na różnych poziomach organizacji. Dzięki temu możemy zidentyfikować na jakim etapie rozwoju jest dana firma i w jakim obszarze potrzebuje największego wsparcia.

Badamy i definiujemy. Cały proces pracy z firmą opiera się na spotkaniach, warsztatach, badaniach i pracy z osobami na różnych poziomach organizacji. Tworzymy koncepcje w oparciu o posiadaną przez nas wiedzę, badania i analizę trendów oraz rynku. Prowadzimy wywiady z użytkownikami i wyciągamy wnioski. Innowacja, którą wprowadzamy z firmami za pomocą usługi Design Management pozwala nie tylko na tworzenie nowych produktów, modeli czy usług, ale także na dostrzeżenie potencjału i usprawnienie tego co już funkcjonuje. Czasem wystarczy zmienić jeden element by usprawnić działanie całego procesu czy produktu, dzięki czemu będzie bardziej potrzeby na rynku i przede wszystkim będzie odpowiadał na potrzeby użytkowników. Projektujemy dla konkretnych użytkowników, którzy będą korzystać z danej usługi czy produktu. Dlatego tak ważny jest kolejny etap pracy nad innowacją - prototypowanie i testowanie. Dzięki temu możemy w przyszłości uniknąć pomyłek czy strat związanych z wprowadzeniem na rynek czegoś czego nasz klient nie potrzebuje. Na etapie testowania możemy udoskonalić nasz projekt lub znaleźć to co nie działa.  

Chcesz dowiedzieć się więcej, bądź skorzystać z naszych usług. Napisz do nas na DM@ppnt.plPartner:

ewa chudecka

ewa chudecka

Ekspert Design Management, producent wydarzeń w PPNT Gdynia | Centrum Designu. Historyk sztuki i projektant wnętrz. W 2019 roku ukończyła studia podyplomowe z Design Management na SWPS, w ramach których rozwija kompetencje z zakresu Zarządzania Innowacjami. Pracuje w PPNT Gdynia | Centrum Designu od 2013 roku, gdzie wspiera firmy we wdrażaniu procesów projektowych oraz współtworzy festiwal Gdynia Design Days.

Karolina Cygert

Karolina Cygert

Specjalista ds. projektów unijnych w PPNT Gdynia | Centrum Designu. Absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studiów podyplomowych z zakresu public relations. Od 2017 roku zajmuje się zarządzaniem projektami europejskimi oraz wsparciem MŚP we wdrażaniu innowacji. Koordynator Gdynia Design Days w zakresie rozwijania współpracy ze sponsorami i partnerami międzynarodowymi.

ewa janczukowicz-cichosz

ewa janczukowicz-cichosz

Wicedyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, odpowiada za jego rozwój, komunikację i promocję oraz działania kreatywne. Doświadczony projekt manager, wykorzystujący w swojej pracy zagadnienia z zakresu design management, zrównoważonego rozwoju oraz ekonomii cyrkularnej. Ekspert w zakresie komunikacji strategicznej oraz budowania marki. Absolwentka Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim, Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz interdyscyplinarnych studiów Design Management prowadzonych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego wspólnie ze Szkołą Główną Handlową.  

projekt EU:

Partner PROJEKTU:

firmy: