ppnt gdynia | centrum designu

Moderowany spacer po Gdyni

Lubisz uważnie przyglądać się swojemu miastu? Uważasz, że miasto to więcej niż suma ulic dla samochodów i chodników dla pieszych? Chcesz mieć swój wkład w zmienianie wyglądu Gdyni? Poznaj nową inicjatywę - CDG, moderowane spacery, podczas których uczestnicy zapraszani są do uważnego i świadomego poruszania się zaplanowanym szlakiem by dostrzec to, co czyni jego wybrane fragmenty nieprzyjaznymi bądź trudno dostępnymi. 

Pomysł spacerów opracowany został przez Dział Innowacji Społecznych działający w PPNT Gdynia, który większość swoich działań wdraża w dialogu z mieszkańcami miasta. To kolejny projekt mający na celu projektowanie przyjaznej przestrzeni publicznej realizowany przez Centrum Designu Gdynia. Korzystamy ze sprawdzonej formuły i również poznajemy potrzeby użytkowników, do których skierowany jest nowa inwestycja.

Spacer rozpocznie się na Placu Kaszubskim w Gdyni i prowadzić będzie, aż do Dworca Morskiego, przyszłej siedziby Muzeum Emigracji w Gdyni. Będzie to doskonała okazja by z nowej perspektywy spojrzeć na ten architektonicznie bardzo ciekawy, choć sporadycznie odwiedzany fragment miasta. Wszelkie uwagi zebrane od uczestników będą cenną informacją dla planowanej na listopad II edycji warsztatów „Gdynia-Design for all” prowadzonych przez sławnego Pete’a Kerchera – ambasadora organizacji EIDD Design for All Europe. W ramach spotkań ze studentami wygląd wspomnianego szlaku zostanie w kreatywny sposób uatrakcyjniony oraz zaprojektowany tak, aby spełnić oczekiwania przyszłych spacerowiczów.

Zapraszamy do udziału we wspólnym projektowaniu naszego miasta! 
TERMINY SPACERÓW:
17 października, godz. 17.30
19 października, godz. 11.00
Zbiórka  pod pomnikiem Antoniego Abrahama. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 16 października telefonicznie pod numerem 058 698 22 33, bądź mailowo na adres: zgloszenie@centrumdesignu.gdynia.pl.