ppnt gdynia | centrum designu

Konferencja World Design Weeks w Helsinkach

Reprezentacja Centrum Designu wzięła udział w konferencji organizowanej przez sieć World Design Weeks podczas Helsinki Design Week w dniach 14-15 września.  

Wydarzenie stanowiło okazję do pierwszego spotkania członków rozwijającej się platformy networkingowej WDW, która integruje zespoły tworzące największe na świecie wydarzenia poświęcone wzornictwu. Podczas pierwszego dnia uczestnicy wysłuchali inspirujących wykładów profesjonalistów z branży kreatywnej. Dzień drugi konferencji obejmował warsztaty prowadzone przez szwedzką agencję kreatywną Fantastic Studios specjalizującą się w szkoleniach strategicznych i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań.  

Wizyta w Helsinkach zaowocowała nowymi znajomościami oraz sporą dawką praktycznej wiedzy. Delegacja CDG wróciła do Gdyni z ogromem inspiracji, które z pewnością zostaną wykorzystane już wkrótce przy tworzeniu kolejnej edycji Gdynia Design Days.  

Festiwal z roku na rok rozwija się i zmienia, aby nadążyć za najnowszymi trendami. Celem CDG jest przybliżanie aktualnych zagadnień z zakresu designu i nowych technologii. Dzięki kontaktom nawiązanym w ramach sieci WDW, GDD ma szansę zyskać charakter wydarzenia międzynarodowego. Platforma integruje specjalistów z całego świata - od Eindhoven przez Łódź, Helsinki, Barcelonę, Seul, Toronto, San Francisco, Los Angeles, Meksyk, Limę, Sao Paulo, Tokio, Pekin aż po Nairobi, Istambuł i Dubaj. Od teraz także z przystankiem w Gdyni.  

Więcej o sieci: https://www.worlddesignweeks.org/
 

Zobacz wideo z inspirującymi wykładami z konferencji Design Commons: http://bit.ly/2fu1FfQ  

Przypominamy tegoroczną edycję GDD: http://bit.ly/2xNCxM0