ppnt gdynia | centrum designu

Design Thinking Week 2015

To już druga ogólnopolska edycja Design Thinking Week. W tym roku pod hasłem „INSPIRE-CREATE-INITIATE. WITH PEOPLE FOR PEOPLE!”. Tematem przewodnim jest współpraca międzysektorowa i innowacje społeczne. Na wydarzenie zaprasza Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia wraz ze Stowarzyszeniem Top 500 Innovators oraz ponad 70-ma partnerami. 

W dniach 2-8 listopada w 13 miastach w Polsce odbędą się warsztaty i spotkania prowadzone metodyką Design Thinking. Design Thinking to sekwencja 5-ciu kroków: Empatia – Definiowanie – Generowanie pomysłów – Prototypowanie – Testowanie, poprzedzonych etapem zrozumienia oczekiwań zleceniodawcy i realiów zadanego problemu. Metodologia pomaga rozwiązywać skomplikowane problemy, np. biznesowe, ekologiczne, polityczne czy społeczne i osiągać wysoki stopień innowacyjności wypracowanych rozwiązań.

Program gdyńskiej edycji DTW 2015 / 5-6 listopada 2015 r.:


5.11.2015

11:00 - 12:00 Wykład wprowadzający w metodykę „Design Thinking – rozmowa w toku” / sala E, budynek III PPNT Gdynia (zapisy na www.dtweek.pl)

12:30 – 16:30 Warsztat praktyczny „Design Thinking – działanie w toku”, podczas którego uczestnicy przejdą wspólnie przez proces oparty na metodach Design Thinking / sala F/H, budynek III PPNT Gdynia
(lista uczestników zamknięta)


18:00 Projekcja filmu „Design&Thinking” / sala kinowa, budynek III PPNT (zapisy na www.dtweek.pl )

Wykład i warsztat
poprowadzą Emilia Kołowacik i Małgosia Żmijska z Service Design Polska - doświadczone moderatorki procesów kreatywnych. Przedstawią nam skąd wzięło się ich zafascynowanie Design Thinking. Jak zaczęła się ich przygoda z tą metodologią i gdzie udaje się im ją wykorzystywać? Po co nam kolorowe post-ity? Dlaczego Design Thinking nie jest złotą receptą na wszystkie bolączki? Usłyszymy też o tym jak ta metodologia sprawdza się tam, gdzie jest stosowana od prawie 40 lat, a jak odnajduje się w Polsce.
Podczas warsztatu krok po kroku przejdziemy wspólnie przez proces oparty na metodach stosowanych w Design Thinking. Posmakujemy pracy zespołowej, zbadamy potrzeby odbiorcy, wykreujemy dziesiątki pomysłów, będziemy się spierać i negocjować. Stworzymy prototypy rozwiązań i przetestujemy je. Sprawdzimy, jakie są nasze mocne strony.  

6.11.2015
16:00 – 20:00 Warsztat praktyczny dla młodzieży w wieku 13-19 lat w Młodzieżowym Centrum Innowacji Społecznych i Designu „Wymiennikownia” / Wymiennikownia, ul. Kartuska 20, Gdynia (zapisy na www.dtweek.pl )

Warsztat poprowadzi Agnieszka Jurecka – urbanistka związana z Działem Innowacji Społecznych Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.
Przybliżymy czym jest myślenie projektowe. Nasze spotkanie to minimum teorii, maksimum praktyki. Wspólnie wypracujemy pomysły na działania, które mogą być realizowane w Młodzieżowym Centrum Innowacji Społecznych i Designu „Wymiennikownia”.


Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.
Zapisy i więcej informacji na: www.dtweek.pl

Organizator: Stowarzyszenie Top 500 Innovators
Partner lokalny:  Centrum Designu Gdynia, Strefa Startup, Laboratorium Innowacji Społecznych (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia)Goście:

agnieszka jurecka

agnieszka jurecka

Agnieszka Jurecka - urbanistka, pracuje w Dziale Innowacji Społecznych w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Żywo zainteresowana tym, jak działa miasto: relacjami urbanistyczno-społecznymi, ideami demokracji miejskiej i społeczeństwa obywatelskiego. Jako członkini stowarzyszenia Inicjatywa Miasto prowadzi warsztaty i projekty przekształcania miejsc z lokalnymi społecznościami. Autorka projektu huśtawki.