ppnt gdynia | centrum designu

3P - Pomorski Potencjał Projektowy

3p-pomorski potencjał projektowy – gdynia design exhibition pod kuratelą Agaty Kulik-Pomorskiej i Pawła Pomorskiego z grupy Malafor, przedstawia twórców i projekty z regionu. Kuratorzy wystawy, w swoich wyborach podążają dwoma ścieżkami – po pierwsze, pokazać co dobrego dzieje się w designie na Pomorzu, po drugie, przedstawić twórców. Zaproszeni projektanci znajdują się w różnych etapach drogi zawodowej – są to zarówno początkujący projektanci – studenci Akademii Sztuk Pięknych, jak również znani i cenieni profesjonaliści, mający ugruntowaną pozycję zawodową.


Wystawa inaugurująca działalność Centrum Designu Gdynia ma za zadanie przedstawić projekty i projektantów z Pomorza – regionu, który od lat kojarzony jest głównie z przemysłem stoczniowym i bursztyniarstwem. Pokażemy, że za projektem kontenerowca stoi projektant, a bursztynowa biżuteria to nie tylko tandetna, masowa produkcja, lecz często bardzo dobry produkt autorski. Pomorski design to również pociągi, obuwie, meble oraz inne produkty wzornictwa przemysłowego, a każdy z tych projektów stworzył utalentowany projektant. Na wystawie zaprezentujemy również produkty firm, które z powodzeniem wykorzystują wzornictwo przemysłowe, dzięki któremu odnoszą sukcesy rynkowe.

Projektanci, których prace zostaną zaprezentowane na wystawie:
prof. Andrzej Lerch,
Krzysztof Bochra,
Daniel Januszewski – statki,
Sławomir Fijałkowski – biżuteria, 
Marad Design – transport, 
Studio1:1,
Tabanda,
Malafor,
Anna Hrecka – meble,
Razy2 – oświetlenie, 
Genius - ceramika, 
Piotr Mikołajczak,
Szymon Wanatowicz z Satel – sprzęt elektrotechniczny,
Przemysław Kamiński z HD – obuwie.


Przedstawimy również dorobek Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w szczególności:
Pracowni Architektury Okrętów,
Pracowni Biżuterii,
Pracowni Projektowanie Biżuterii i Form Użytkowych – Infraviolet
oraz projekty indywidualnych studentów kierunku wzornictwo przemysłowe.

Swoje dobrze zaprojektowane produkty pokaże też:
Compillar,
Terma Technologie
oraz Flowair. 
 
Otwarcie Centrum Designu Gdynia oraz wernisaż wystawy „pomorski potencjał projektowy – gdynia esign exhibition” odbędą się 25 listopada br. w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy Al. Zwycięstwa 96/98.
Wystawa potrwa do 14 stycznia 2012, dla zwiedzających otwarta będzie siedem dni w tygodniu w godz. 8-20.
 
Wstęp wolny.