ppnt gdynia | centrum designu

Zobaczyć na nowo, czyli rzeczy które zauważasz, wokoło, gdy już… wiesz

Zapraszamy na drugą odsłonę warsztatów dla dzieci „Zobaczyć na nowo, czyli rzeczy które zauważasz, wokoło, gdy już… wiesz”. Razem odkryjemy kolejne zabytki i ciekawe miejsca w Gdyni.

Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty „Zobaczyć na nowo, czyli rzeczy, które zauważasz, wokoło, gdy… już wiesz”ã, które poprowadzi Agnieszka Lasota. Tegoroczna edycja projektu obejmować będzie trzy dzielnice Gdynia: Port – Śródmieście – Kamienna Góra. Wspólnie z uczestnikami warsztatów odkryjemy miasto i to co charakterystyczne dla jego zabudowy. Poznamy układ miasta, proporcje budynków, style architektoniczne oraz zobaczymy jak światło oddziałuje na różne elementy fasad.

Spotkania nauczą dzieci rozumieć i kochać Gdynię. Pozwolą poznać jej tożsamość i sprawią, że poczują się dumnymi mieszkańcami miasta odpowiedzialnymi za jej wygląd i estetykę. Pobudzą dziecięcą ciekawość i zrozumienie. Pokażą co odróżnia Gdynię od innych miast i co jest dla niej charakterystyczne. Po przez naukę i zrozumienie postaramy się zaszczepić w nich bakcyla oraz sprawimy żeby już jako mali gdynianie szanowali i chronili to, co wartościowe.

Uczestnicy warsztatów za pomocą gier i zabaw zwiększą swoją spostrzegawczość, nauczą się nazywać emocje jakie budzą w nas kolejne obrazki z naszego miasta, poznają terminy architektoniczne oraz rozwiną swoją wyobraźnię przestrzenną. A na deser będą mogli wykazać się w terenie! Każdy dostanie karty z detalami zabudowy, które podczas spaceru należy odnaleźć. Jest to spacer „z otwartymi oczami” po konkretnej dzielnicy, dzięki któremu będzie można poznać lepiej to miejsce, zrozumieć je i ugruntować wiedzę z zakresu kształtowania przestrzeni. Na tę część zapraszamy również rodziców, którzy będą mogli towarzyszyć nam w odkrywaniu miasta na żywo.

Agnieszka Lasota pomysłodawczyni warsztatów dla dzieci „Zobaczyć na nowo, czyli rzeczy, które zauważasz, wokoło, gdy… już wiesz”ã. Sama będąc architektem urbanistą zachęca do otworzenia oczu na estetyczny bałagan, do którego wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. Do dynamicznej formuły warsztatów wplata wnioski i obserwacje z licznych podróży po Polsce i Europie oraz dłuższych pobytów we Francji, Szwecji, Algierii i Włoszech, gdzie pracowała. Jej marzeniem jest, by otaczająca nas duża i mała architektura była adekwatna do naszych potrzeb, a uzupełniona dobranymi ze smakiem detalami harmonijnie wpasowywała się w piękny polski krajobraz.

Program:
10 maja 2014
sobota godz. 10.30 - 14.30

24 maja 2014
sobota godz. 10.30 - 14.30

7 czerwca 2014
sobota godz. 10.30 - 14.30


formularz do popbrania: http://centrumdesignu.gdynia.pl/pl/knowledge
zapisy: warsztaty@centrumdesignu.gdynia.pl lub 58 698 21 33                         
udział w wydarzeniu jest bezpłatny | prosimy o zabranie legitymacji szkolnej oraz 3 biletów na przejazdy ZKM Gdynia

Miejsce:
Sala Lazurowa

Centrum Designu Gdynia | Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia

Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
www.centrumdesignu.gdynia.pl

Ze względu na część działań prowadzonych na świeżym powietrzu, prosimy ubrać dzieci adekwatnie do pogody oraz zaopatrzyć je w legitymację szkolną i 3 bilety autobusowe. Podczas wycieczki gwarantujemy opiekę nad dziećmi. Zbiórka na warsztaty oraz odbiór dzieci będą mieć miejsce w Sali Lazurowej PPNT. Zachęcamy rodziców do towarzyszenia swoim pociechom w spacerze.

Więcej informacji:
Ewa Chudecka | Centrum Designu Gdynia | PPNT Gdynia
e.chudecka@gci.gdynia.pl
| 0 58 698 21 33