ppnt gdynia | centrum designu

warsztaty myHand

Warsztaty to kontynuacja projektu myHand, którego celem jest stworzenie w technologii druku 3D personalizowanej dłoni myHand, zgodnie z założeniami open source, ekonomii okrężnej i biznesu uwzględniającego aspekty społeczne. 

Celem warsztatów jest opracowanie detali kolejnej wersji myHand, a następnie ich przygotowanie do druku i wykonanie w technologii druku 3D. Detale będą dotyczyć formy i mechaniki najnowszej wersji, nad którą pracuje aktualnie zespół myHand. Uczestnicy warsztatów będą mogli doświadczyć pracy projektowej w odniesieniu do konkretnego, szczegółowego wyzwania projektowego. Równocześnie zdobędą praktyczne doświadczenie w zakresie wykorzystania druku 3D za równo jego możliwości jak i  ograniczenia.

W ramach warsztatów odbędą się:
·        projektowanie (modelowanie 3D) w odpowiedzi na zadanie projektowe;
·        przygotowanie plików do druku 3D;
·        zlecenie druku 3D;
·        wydruk.

Prace zostaną zaprezentowane w ramach drugiej edycji wystawy myHand w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w dniach 20-31 października br.

kto może wziąć udział?  
·        projektanci;
·        inżynierowie;
·        studenci wzornictwa przemysłowego i kierunków pokrewnych.

wymagania:
  ·        konieczne zabranie własnego komputera z zainstalowanym programem do modelowania 3d i biegła umiejętność obsługi tego programu (warsztaty będą prowadzone w oparciu o możliwości programu Rhinoceros, jeśli uczestnik nie ma możliwości pracy na tym programie, alternatywnie dopuszczamy inne programy, jednak wtedy od uczestnika wymagana jest większa samodzielność);   ·        zainteresowanie drukiem 3d, a równocześnie brak lub niewielkie doświadczenie w tym zakresie (udział uczestników o dużym doświadczeniu w druku 3d jest oczywiście możliwy, jednak w ich przypadku możliwe jest, że część wiedzy przekazanej na warsztatach będzie dla nich powtórką);   ·        umiejętność współpracy, komunikacji;  
·        terminowość, rzetelność, bardzo dobra organizacja pracy.

program wydarzenia*:

część 1:
a.      Wykorzystanie druku 3d w projektowaniu - wyzwania i możliwości, umiejętność poszukiwania i doboru właściwej technologii druku i materiału, zależnie od założeń drukowanego projektu;
b.      Case study: prototypy myHand i inne prototypy z procesu projektowego;
c.      Typ warsztatu: wprowadzenie teoretyczne.

część 2:
a.      Rozwój projektu myHand - zaprojektowanie zadanego detalu ręki myHand, do wydruku 3d.
b.      Typ warsztatu: praktyczny, modelowanie 3d na własnym komputerze i oprogramowaniu, konsultacje

część 3:
a.      Przygotowanie pliku do prototypownia (druku 3d);
b.      Typ warsztatu: praktyczny, modelowanie 3d na własnym komputerze i oprogramowaniu, konsultacje . 

część 4:
a.      Uruchomienie/ zlecenie druku 3d wg opracowanych plików. Warsztat część 5 (opcjonalnie, zależnie od terminu odbioru druku i obecności uczestników);
b.      Przygotowanie prototypu do prezentacji na wystawie (opcjonalnie, zależnie od terminu odbioru druku i obecności uczestników).  

*uwaga program może ulec zmianie

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

kiedy?

12-13.10.2018 | godz. 10:00-16:00  

gdzie?

galeria F0.20 myHand,
PPNT Gdynia, budynek IV
al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia   

prowadzące:
 
Dorota Kabała Projektantka prowadząca studio We design for physical culture, pracująca m.in. dla Nobile, Skweru Sportów Miejskich, Stadionu Narodowego. Ma na koncie też współpracę z Gourmet Foods, Echo Investment, Torf Corporation. Członkini Fundacji The Spirit of Poland. Specjalizuje się w projektowaniu dla sportu, rekreacji i rehabilitacji. Nominowana do nagród Dobry Wzór i Design Alive Awards, nagrodzona m.in.w konkursach 72HUA, Praga Północ. Wykładowczyni SOF.  
Monika Brauntsch Przedsiębiorczyni, projektantka, promotorka designu. Od 2007 roku prowadzi markę oświetleniową Kafti, nagradzaną m.in. w konkursach Must Have czy Śląska Rzecz. Laureatka konkursu „Young Creative Entrepreneur”. Członkini Fundacji The Spirit of Poland, promującej polskie wzornictwo na forum międzynarodowym (wystawy prezentowane m.in. na Tokyo Designers Week w Japonii, Muzeum Narodowym w Bazylei, w MAM Rio de Janeiro). Współzałożycielka WILKA Otwartego Klastera Designu. Absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie Innowacją (SWPS) i Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (SGH). Zajmuje się także konsultingiem w obszarze designu.    

Wydarzenie bezpłatne/ obowiązują zapisy.
 
Zapisy ruszą 1 października 2018   
Link do zapisów ->  https://myhand-warsztaty.evenea.pl/

Przy zapisach na warsztaty prosimy o podanie informacji dlaczego chcecie wziąć w nim udział oraz w zakresie jakich kompetencji możecie wspomóc pracę podczas warsztatów, jakie macie doświadczenie.
 

Zapoznaj się z regulaminem.