ppnt gdynia | centrum designu

Dialogi z przyszłością. Trendy 2020

Jeszcze przed końcem 2019 roku zastanowimy się nad trendami, które zdominują rok 2020.  Zapraszamy na wykład „Przemyśleć przyszłość. Trendy i antytrendy w designie 2020”, który poprowadzi Katarzyna Andrzejczyk-Briks.

Trendy to nic innego niż nasza codzienność i zmaganie się z jej wyzwaniami. Ostatnie lata są czasem niepokoju i niepewności politycznej, społecznej i klimatycznej. Nowe technologie ingerują coraz mocniej w nasze życie, przekraczają granice naszego ciała, zabierają nam czas i prywatność. Tracimy zaufanie do polityków, autorytetów, firm i internetu. Nasze społeczeństwo starzeje się i mimo bogacenia się, nie jest zdrowsze, ani szczęśliwsze. Wszystko to odbija się we współczesnym designie.  W czasie wykładu Katarzyna Andrzejczyk-Briks opowie, jak projektanci i firmy reagują na te zmiany. Czy przyszłość budzi ich większy niepokój, czy optymizm? Czy projektowanie może pomóc nam w ochronie naszej planety, kontaktu z samym sobą i tworzeniu lepszego świata?
Przemyślmy wspólnie przyszłość, zanim się ona wydarzy.  


Dla kogo?
Dla osób poszukujących inspiracji i pomysłów do zmian we własnej firmie, działalności biznesowej i projektowej. Dla projektantów szukających inspiracji do tworzenia nowych produktów, procesów, usług, materiałów i technologii. Dla trenerów biznesu współpracujących z firmami z obszaru designu.  

Katarzyna Andrzejczyk-Briks
- wykładowca historii sztuki i designu szkoły wzornictwa School of Form w Poznaniu, Uniwersytetu Humanistyczno -społecznego SWPS i Collegium da Vinci. Od kilku lat analizuje trendy w designie i zmiany w stylu życia konsumentów.
Wiedzę o trendach wykorzystuje współpracując z firmami i projektantami, jako konsultant i trener creativity thinking Concordii Design w Poznaniu. Współwłaścicielka Pracowni architektonicznej Briks Architekci. Uważa, że design jest naszą wspólną sprawą, bo kształtuje świat i zmienia nasze życie.  

Agnieszka Polkowska
- doktor w dyscyplinie sztuk projektowych. Z wykształcenia projektantka wzornictwa, z powołania trendwatcherka i strateżka.  Założycielka studio obserwacji i wdrażania trendów TRENDSPOT. Wykłada m.in. na studiach Total Design Management i współpracuje z takimi instytucjami jak: Instytut Wzornictwa Przemysłowego, PPNT Gdynia oraz Łódź Design Festival. Realizuje projekty badawcze i wdrożeniowe m.in. dla MTV, Play, born2be i marek wzorniczych oraz pracuje w charakterze konsultanta dla think tanku MARE Amsterdam i portalu trendwatching.com. Członkini rady ekspertów plebiscytu must have na ŁDF. Spotkanie dialogi z przyszłością


organizator:
PPNT Gdynia | Centrum Designu  

partner:
Trendspot

kiedy?
12.12.2019 godz. 18:00  

gdzie?
PPNT Gdynia al. Zwycięstwa 96/98 | budynek III | sala C
Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy

patroni medialni:

Partner:

Zapisz się

zapisz