ppnt gdynia | centrum designu

REDESIGN. MIEJSKIE SZYLDY.

Stowarzyszenie Traffic Design, Centrum Designu Gdynia oraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia zapraszają projektantów oraz uczniów i studentów szkół artystycznych na warsztaty poświęcone projektowaniu szyldów.

Warsztaty będą odbywały się w dniach 26-27.05. 2014 w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w godzinach od 16.00 do 20.00.
Podczas ośmiu godzin trwania warsztatów, uczestnicy spotkają się ze specjalistami, którzy podziela się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zapisy: kontakt@trafficdesign.pl
Warsztaty są bezpłatne

Prowadzący oraz tematyka i program spotkań:


Dzień 1 - Wykłady

mgr Jacek Piątek (Plastyk Miasta Gdynia) – Porządkowanie przestrzeni publicznej, aspekt etyczny w reklamie outdoorowej.

Stowarzyszenie Traffic Design – Aspekt historyczny: szyld na przestrzeni ostatniego stulecia, typografia w modernistycznej architekturze Gdyni, przykłady, inspiracje.

mgr inż. Tomasz Hojnowski (technolog, właściciel firmy Maxform) - Technologiczne i praktyczne możliwości produkcji szyldów, budżetowanie, ograniczenia.

dr Adam Kamiński (ASP Gdańsk) - Techniczny aspekt w projektowaniu szyldu / witryny. Projektowanie w odniesieniu do budżetu. Dobór środków projektowych pod kątem dostępnych materiałów i technologii.

Dzień 2 - Warsztaty

mgr inż. arch. Jan Kołodziej - Kontekst miejsca. Zadanie warsztatowe. Szyld w architekturze, kontekst miejski.

Stowarzyszenie Traffic Design - Z życia wzięte. Zadanie warsztatowe. Opracowanie założeń projektowych dla lokali w Gdyni.

Warsztaty i wykłady są częścią współfinansowanego przez Centrum Designu projektu Stowarzyszenia Traffic Design REDESIGN szyldów, który oprócz aspektu edukacyjnego zakłada także realne działania w przestrzeni miejskiej. W ramach akcji zamierzamy na nowo zaprojektować i wyprodukować trzy szyldy dla miejskich przedsiębiorców.