ppnt gdynia | centrum designu

Raz mnie widzisz, raz nie widzisz – graficy o esejach Michaela Bieruta

Zapraszamy na rozmowę z Adamem Chylińskim, Bartoszem Kotowiczem i Oskarem Podolskim, poświęconą publikacji „Raz mnie widzisz, raz mnie nie widzisz i inne eseje o designie”. Spotkanie odbędzie się 22 listopada o godz. 18:00 w PPNT Gdynia.

Kto byłby lepszym przewodnikiem po świecie designu i reklamy, jeśli nie jeden z najważniejszych współczesnych projektantów, były przewodniczący AIGA, partner w największej na świecie niezależnej agencji projektowej Pentagram i uczeń legendarnego Massima Vignellego? Michael Bierut z dowcipem, energią i niespożytą dociekliwością w ponad pięćdziesięciu barwnych esejach przygląda się projektowaniu graficznemu, które w ciągu ostatnich dekad ze specjalistycznej dziedziny przeobraziło się w fenomen, o którym każdy ma swoje zdanie. 

Od opowieści o pierwowzorach postaci serialu Mad Men, przez fascynującą relację z pracy przy kampanii prezydenckiej Hillary Clinton, po nauki, jakie na temat projektowania autor wyciągnął z serialu Rodzina Soprano – głos Bieruta jest zaskakujący, błyskotliwy, wnikliwy. 

A jak wygląda praca projektanta graficznego działającego na polskim rynku reklamowym? Kim są klienci i jak przebiega współpraca przy realizacji projektu? Jak spełnić oczekiwania zleceniodawcy nie zatracając własnego „ja”? Jaka jest wrażliwość odbiorców i czy design jest tematem do dyskusji poza gronem profesjonalistów? Czy istnieją uniwersalne wskazówki dla każdego projektanta rozpoczynającego swoją działalność komercyjną? 

Podczas spotkania zapytamy o kulisy zawodowej działalności trzech trójmiejskich projektantów, doświadczonych w realizacji zleceń komercyjnych. Jakie  uwagi i wskazówki Michaela Bieruta uważają za wartościowe, a z czym się nie zgadzają? 


Naszymi gośćmi będą: 
· Adam Chyliński | TOFU studio
· Bartosz Kotowicz | Engram,
· Oskar Podolski | OESU, 247®Studio

Spotkanie poprowadzi Magdalena Kalisz ze Sztuki Wyboru. Rozmowie towarzyszyć będzie ciepła herbata. Zapraszamy wszystkich entuzjastów dobrego projektowania, tych związanych zawodowo z grafiką, wkraczających właśnie na zawodową ścieżkę, studentów oraz pasjonatów, u których nowa identyfikacja lubianej marki powoduje szybsze bicie serca.   

gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, parter, sala kinowa | al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia 
kiedy: 22 listopada, 18:00 
organizatorzy:
PPNT Gdynia | Centrum Designu
 
partnerzy:
Wydawnictwo  Karakter | Sztuka Wyboru 

patronat:
STGU, IBRA
 
wstęp wolny , obowiązuje rejestracja -> zapisz się!
 

---
  
KONKURS!
Wygraj egzemplarz  publikacji „Raz mnie widzisz, raz nie widzisz i inne eseje o designie” Michaela Bieruta.
Napisz krótko, jaki projekt graficzny (np. logotyp, identyfikacja wizualna, plakat, okładka płyty, książki lub magazynu) wzbudził w Tobie największe emocje, dobre lub złe, i dlaczego. 
Na Wasze historie czekamy do 20 listopada. Odpowiedzi należy przesyłać na adres k.dlugosz@ppnt.gdynia.pl (tytuł maila „KONKURS KSIĄŻKOWY”; prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz nr telefonu) . Wśród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy 4 najciekawsze. Odbiór nagrody będzie możliwy wyłącznie osobiście podczas wydarzenia. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu
W konkursie wziąć udział mogą jedynie osoby zarejestrowane na wydarzenie.

-------

Adam Chyliński – Współzałożyciel i dyrektor kreatywny w TOFU studio. Zajmuje się projektowaniem, komunikacją wizualną oraz produkcjami filmowymi. Absolwent malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Bartosz Kotowicz
– dyrektor zarządzający agencji brandingowej Engram. Twórca Instytutu Brandingowego IBRA oraz marki Pan Wizualny dedykowanej projektowaniu informacji. Juror konkursów branżowych (KTR, Polski Rebranding Roku). Z zapałem szkoli, prowadzi zajęcia dydaktyczne i pisze artykuły. Strateg oraz fan marek. Interesują go zwłaszcza zagadnienia z zakresu brandingu korporacyjnego.
 

Oskar Podolski
– artysta totalny; grafik, malarz, projektant, architekt, typograf, filmowiec. Tworzy logotypy i znaki graficzne, zajmuje się rebrandingiem, współpracuje z markami odzieżowymi, tworzy projekty z legendami street artu, hip hopu i światu mediów – jednak jego największą miłością są litery. Kocha je w każdej formie; na papierze, ekranie, ścianie czy ubraniach – są jego tworzywem i główną formą wyrazu.
 

Magdalena Kalisz
– współtwórczyni gdańskiej Sztuki Wyboru, współautorka subiektywnych przewodników "Ogarnij Miasto", organizatorka wydarzeń kulturalnych, właścicielka i kuratorka galerii Sztuka Wyboru. Współpracowała z F5, Twoim Stylem, Futu Paper, Natemat.pl, Podróże.pl i Fathers.pl.