Zapraszamy na rozmowę z Adamem Chylińskim, Bartoszem Kotowiczem i Oskarem Podolskim, poświęconą publikacji „Raz mnie widzisz, raz mnie nie widzisz i inne eseje o designie”. Spotkanie odbędzie się 22 listopada o godz. 18:00 w PPNT Gdynia.

Od opowieści o pierwowzorach postaci serialu Mad Men, przez fascynującą relację z pracy przy kampanii prezydenckiej Hillary Clinton, po nauki, jakie na temat projektowania autor wyciągnął z serialu Rodzina Soprano – głos Bieruta jest zaskakujący, błyskotliwy, wnikliwy.
A jak wygląda praca projektanta graficznego działającego na polskim rynku reklamowym? Kim są klienci i jak przebiega współpraca przy realizacji projektu? Jak spełnić oczekiwania zleceniodawcy nie zatracając własnego „ja”? Jaka jest wrażliwość odbiorców i czy design jest tematem do dyskusji poza gronem profesjonalistów? Czy istnieją uniwersalne wskazówki dla każdego projektanta rozpoczynającego swoją działalność komercyjną?
Podczas spotkania zapytamy o kulisy zawodowej działalności trzech trójmiejskich projektantów, doświadczonych w realizacji zleceń komercyjnych. Jakie uwagi i wskazówki Michaela Bieruta uważają za wartościowe, a z czym się nie zgadzają?
Naszymi gośćmi będą:
· Adam Chyliński | TOFU studio,
· Bartosz Kotowicz | Engram,
· Oskar Podolski | OESU, 247®Studio.
Spotkanie poprowadzi Magdalena Kalisz ze Sztuki Wyboru. Rozmowie towarzyszyć będzie ciepła herbata. Zapraszamy wszystkich entuzjastów dobrego projektowania, tych związanych zawodowo z grafiką, wkraczających właśnie na zawodową ścieżkę, studentów oraz pasjonatów, u których nowa identyfikacja lubianej marki powoduje szybsze bicie serca.
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, parter, sala kinowa | al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
kiedy: 22 listopada, 18:00
organizatorzy: PPNT Gdynia | Centrum Designu
partnerzy: Wydawnictwo Karakter | Sztuka Wyboru
patronat: STGU, IBRA
wstęp wolny , obowiązuje rejestracja -> zapisz się!
---
KONKURS!
Wygraj egzemplarz publikacji „Raz mnie widzisz, raz nie widzisz i inne eseje o designie” Michaela Bieruta. Napisz krótko, jaki projekt graficzny (np. logotyp, identyfikacja wizualna, plakat, okładka płyty, książki lub magazynu) wzbudził w Tobie największe emocje, dobre lub złe, i dlaczego.
Na Wasze historie czekamy do 20 listopada. Odpowiedzi należy przesyłać na adres k.dlugosz@ppnt.gdynia.pl (tytuł maila „KONKURS KSIĄŻKOWY”; prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz nr telefonu) . Wśród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy 4 najciekawsze. Odbiór nagrody będzie możliwy wyłącznie osobiście podczas wydarzenia. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.
W konkursie wziąć udział mogą jedynie osoby zarejestrowane na wydarzenie.
-------
Adam Chyliński – Współzałożyciel i dyrektor kreatywny w TOFU studio. Zajmuje się projektowaniem, komunikacją wizualną oraz produkcjami filmowymi. Absolwent malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Bartosz Kotowicz – dyrektor zarządzający agencji brandingowej Engram. Twórca Instytutu Brandingowego IBRA oraz marki Pan Wizualny dedykowanej projektowaniu informacji. Juror konkursów branżowych (KTR, Polski Rebranding Roku). Z zapałem szkoli, prowadzi zajęcia dydaktyczne i pisze artykuły. Strateg oraz fan marek. Interesują go zwłaszcza zagadnienia z zakresu brandingu korporacyjnego.
Oskar Podolski – artysta totalny; grafik, malarz, projektant, architekt, typograf, filmowiec. Tworzy logotypy i znaki graficzne, zajmuje się rebrandingiem, współpracuje z markami odzieżowymi, tworzy projekty z legendami street artu, hip hopu i światu mediów – jednak jego największą miłością są litery. Kocha je w każdej formie; na papierze, ekranie, ścianie czy ubraniach – są jego tworzywem i główną formą wyrazu.
Magdalena Kalisz – współtwórczyni gdańskiej Sztuki Wyboru, współautorka subiektywnych przewodników "Ogarnij Miasto", organizatorka wydarzeń kulturalnych, właścicielka i kuratorka galerii Sztuka Wyboru. Współpracowała z F5, Twoim Stylem, Futu Paper, Natemat.pl, Podróże.pl i Fathers.pl.