ppnt gdynia | centrum designu

Moda. Jak odnaleźć się w branży?

Zapraszamy na 10. spotkanie z cyklu "MODA. Jak odnaleźć się w branży?", które odbędzie się 16 października o 18:00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. O tym jak zmienił się rynek mody w ostatnich latach i czego możemy się po nim spodziewać w przyszłości porozmawiamy z Iną Lekiewicz, Kasią Kulik i Eweliną Kustrą. 

Każdego roku wydatki Polaków na ubrania systematycznie rosną. Choć popularność sieciówek nie jest zagrożona, na rynku mody powiększa się grono świadomych klientów, zainteresowanych jakością produktów i tożsamością marek. Co raz więcej ubrań nie tylko projektuje, ale także szyje się w Polsce. 

Jak zmieniła się polska branża modowa w ostatnich latach? O szansach i możliwym ryzyku porozmawiamy z Iną Lekiewicz, Kasią Kulik i Eweliną Kustrą. Dyskusję poprowadzi Dorota Cząstka z agencji kreatywnej HIDAY. 

Zagadnienia:
 
· Rola zespołu w codziennej pracy
· Znaczenie jakości w branży mody
· Klient a zmiany na rynku 
· Internet vs. media tradycyjne w branży mody
· Budowa marki osobistej

Spotkania wokół tematu mody skierowane do lokalnego środowiska projektowego i młodych twórców organizowane są przez Centrum Designu cyklicznie od 2014 roku. Już od 4 lat w PPNT Gdynia eksperci przekazują swoją wiedzę, o tym jak działać i osiągać sukcesy w sektorze fashion. 

Ina Lekiewicz – fotografka, dyrektor artystyczna i autorka tekstów o modzie, na co dzień pracująca w Londynie. Jako absolwentka antropologii kulturowej, w swoich działaniach koncentruje się na opowiadaniu historii.  Obecnie jest redaktorem w ukraińskiej edycji Vogue oraz magazynu UNLOCK.   

Kasia Kulik
– producentka sesji zdjęciowych i talent manager w agencji NEW ORDER WARSAW. Na początku zawodowej drogi zajmowała się reklamą w zakresie client menagement. Pracowała dla sieciówek i wielkich korporacji, aby ostatecznie poświęcić się produkcji sesji, m.in. dla Elle, zagranicznych wydań Vogue i Harper’s Bazaar, a także polskich marek i projektantów, m.in. Gosi Baczyńskiej, MMC i MISBHV. Razem z Olą Chmielewską prowadzi NEW ORDER WARSAW, realizując projekty dla m.in. Reserved, Kazar, Adidas. I 4F.
  

Ewelina Kustra
- redaktor naczelna i wydawca L'OFFICIEL - polskiej edycji najstarszego francuskiego magazynu o modzie i stylu. Mieszkała w Argentynie i Singapurze, ale kocha Warszawę. Jej znak rozpoznawczy: czarne marynarki od Helmuta Langa i czerwona szminka Dior.
  

Dorota Cząstka - 
Organizatorka i pomysłodawczyni PROJEKTU MODA, który tworzy wspólnie z Centrum Designu Gdynia, a także innych projektów znajdujących się na styku mody, wiedzy o branży i biznesu, między innymi Gdynia Kreatywna, czy wydarzenie Polfash Bramee. Na co dzień prezes studia kreatywnego HIDAY współpracującego z firmami z sektora lifestyle i fashion. Wierzy i pielęgnuje długotrwałe relacje w biznesie. Na swoim koncie ma kilkuletnią współpracę zarówno z największymi galeriami handlowymi, takimi jak Galeria Bałtycka, czy Galeria Kaskada, jak i mniejszymi markami, jak gdyńska marka torebek Mana Mana. Kocha zmiany, dlatego każdego roku inicjuje nowy projekt. Rozwijając go z edycji na edycję, stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej.

MODERATORZY:
Dorota Cząstka | Kaja Długosz  
PARTNERZY: ELSKA | HIDAY  
PATRONI MEDIALNI:
ELLE | Trojmiasto.pl
 
ORGANIZATOR:
Pomorski Park Naukowo – Technologiczny Gdynia  | Centrum Designu  

kiedy? 16 października 2018, wtorek, godz. 18:00  
gdzie? Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, parter, sala C  

wstęp wolny  
obowiązują zapisy  -> ZAPISZ SIĘ