ppnt gdynia | centrum designu

„Każde dziecko jest artystą”

19 grudnia 2016 r. zapraszamy na wernisaż prac małych studentów Wydziału Artystycznego oraz warsztaty z tworzenia niezwykłych ozdób świątecznych.

Wystawa „Każde dziecko jest artystą” prezentuje prace inspirowane uznanymi dziełami sztuki polskiego i światowego malarstwa. Dzieci stworzyły własne wersje obrazów: Cezanne'a, Chagalla, Salvadora Dali, Stuarta Davisa, Van Gogha, Kandinsky'ego, Makowskiego, Muncha, Picassa, Pollocka, Veermera czy Leonarda da Vinci.

Prace małych studentów wyeksponowane w nietuzinkowy, interaktywny sposób ukazują niezwykły potencjał tkwiący w dziecięcej twórczości. Aż trudno uwierzyć, że Ci wspaniali artyści mają zaledwie od 6 do 8 lat!

 „Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie”. Pablo Picasso

Gdzie i kiedy:
19.12.2015,
godz. 12:00
Centrum Designu Gdynia
PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Wydział Artystyczny powstał w 2015 roku, choć w marzeniach istniał dużo wcześniej. To jeden z pierwszych artystycznych uniwersytetów dziecięcych w Polsce. Jest miejscem, w którym dzieci spotykają się z uznanymi naukowcami i artystami. Na Wydziale Artystycznym od młodych lat uczą się zadawać pytania, tworzą, współpracują w grupie, bawią się i rozwijają swoje niezwykłe talenty.

Zapisy na warsztaty: wydzialartystyczny@gmail.com

Wstęp wolny!

Więcej o Wydziale Artystycznym: www.artystyczny.edu.pl