ppnt gdynia | centrum designu

3D w 3M – trójmiejskie forum druku 3D i fabrykacji domowej

19 października w Nowych Prototypowniach PPNT Gdynia odbędzie się forum dla osób korzystających na co dzień z technologii druku 3D. Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania urządzeń umożliwiających szybkie prototypowanie i fabrykację domową. 

Zastosowanie druku 3D wydaje się nieograniczone. Ta technologia ma coraz większe znaczenie nie tylko w dziedzinie sztuki czy wzornictwa ale przede wszystkim rośnie jej znaczenie w medycynie, robotyce czy kosmonautyce.   W Forum 3D w 3M mogą wziąć udział nie tylko użytkownicy technologii 3D, ale także osoby, które chcą zapoznać się z jej działaniem. Uczestnicy staną przed szansą zaprezentowania swoich urządzeń o różnym stopniu zaawansowania. Ważnym punktem imprezy będzie konkurs, którego celem jest zaprezentowanie potencjału i innowacyjności wystawianego sprzętu.

W drugiej części forum odbędą się prelekcje dotyczące zagadnień druku 3D  w technologii FDM (osadzanie topionego materiału) i CNC (komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych). 

Forum odbędzie się w Nowych Prototypowniach Pomorskiego PPNT Gdynia. Miejsce to powstaje z inicjatywy Centrum Designu Gdynia w celu testowania nowych rozwiązań, spotkań z przedstawicielami sektora przemysłów kreatywnych i organizacji wydarzeń wystawienniczych.

PROGRAM:

11.00 – rejestracja uczestników,
13.00 – oficjalne otwarcie forum,
13.15 – 17.00 - prezentacja urządzeń, konkurs druku 3D,
15.00 – 17.00 – panel dyskusyjny  - druk 3D, CNC DIY, openhardware,
17.00 – zakończenie.
 

Wstęp wolny.