Klub piłkarski Warta Poznań o 111-letniej tradycji postanowił odbudować się zgodnie z zasadami ESG. Będąc białym (a właściwie zielonym) krukiem na polskiej mapie sportowej, buduje przewagę konkurencyjną w branży sportowej.
CO? Underdog na salonach
Podmiot (klub piłkarski), który w 2019 roku miał spaść do 2. ligi dzięki strategicznemu zarządzaniu z uwzględnieniem aspektów ESG staje się klubem, o którym mówi cała Polska… i awansuje do Ekstraklasy?
DLACZEGO? Warto się wyróżnić
Konkurując z funkcjonującym w tym samym mieście Lechem Poznań, będącym w krajowej czołówce, Warta musiała stworzyć siebie na nowo, także po to żeby zdobyć serca kibiców i budżety sponsorów.
JAK? Warto mieć plan
Warta wypracowuje Plan Rozwoju w którym artykułuje pomysł na siebie - będzie działała w oparciu o zdefiniowane wartości, w tym ekologiczne podejście. Drugim krokiem jest zrealizowanie audytu ekologicznego oraz zaprojektowanie Polityki Ekologicznej klubu. Staje się tym samym jedynym klubem sportowym w Polsce z określoną polityką ekologiczną. Projektowany jest także stadion o ekologicznych założeniach, łączący obiekt sportowy z centrum edukacji ekologicznej, którego elewacja oddycha, a także umożliwiający odzyskiwanie deszczówki.
EPILOG:
Warta zostaje zaproszona przez Betis Sevilla do projektu Forever Green, dołączając grupy uznanych podmiotów sportowych, dla których ekologia pełni istotną rolę. Warta jest w elicie z takimi klubami jak Real Betis, AS Roma, Manchester United. Tak mogłaby wyglądać grupa piłkarskiej Ligi Mistrzów!
• Dowiedz się, dlaczego ważniejsza od dużego budżetu jest właściwa strategia, konsekwencja i spójność.
• Przekonaj się, że do dużych celów mogą prowadzić nieoczywiste drogi.
• Sprawdź, dlaczego warto zaryzykować, nawet jeśli wszyscy mówią, że tak się nie robi w tej branży