ppnt gdynia | centrum designu

Nowy design w Parku Kolibki

W gdyńskim parku Kolibki powstała nowa instalacja przestrzenna. Autorami koncepcji jest Stowarzyszenie Traffic Design, a za realizację odpowiadają Filip Kozarski i Studiomania.

Instalacja przed dworkiem to rzeźbiarskie siedzisko. Długa, wielofunkcyjna forma ławy łączy elementy historycznego zagospodarowania dziedzińca. Okala drzewo, "wpada" do fontanny, a na końcu podnosi się i gwałtownie opada. Wydłużona instalacja podkreśla osiowe założenie układu dworkowego.

Realizację projektu poprzedziło badanie z udziałem bywalców parku, którzy zwrócili uwagę na brak wygodnych siedzisk i miejsc do wspólnego spędzania czasu. Opracowany przez autorów „rampomebel” w pełni odpowiada na potrzeby użytkowników.

Charakterystyczna, mocna forma ma zachęcać do korzystania z siedziska na różne sposoby - można usiąść w cieniu drzewa lub w fontannie, położyć się na szerokim wypłaszczeniu, oprzeć się o szpic lub pod nim schować, a czerwony kolor dodatkowo wyróżnia i podkreśla nieformalny klimat miejsca.

Projekt został zrealizowany dzięki dotacji Miasta Gdyni w ramach otwartego konkursu ofert na kształtowanie przyjaznej przestrzeni publicznej 2017.

Data oddania do użytku: sierpień 2017

Więcej informacji

fot. Rafał Kołsut