ppnt gdynia | centrum designu

Warsztaty architektoniczne ZOBACZYĆ NA NOWO - TO, CO JUŻ ZNASZ

Trzecia odsłona warsztatów architektonicznych dla dzieci rozpocznie się w najbliższą sobotę. Uczestnicy wraz z prowadzącą – architekt i urbanistą Agnieszką Lasotą odkryją, poprzez gry i zabawy, kolejne zabytki i ciekawe miejsca w Gdyni. Jak zawsze projekt obejmować będzie trzy dzielnice miasta: Port, Śródmieście i Kamienną Górę.

Celem wydarzenia jest pobudzenie ciekawości u dzieci w wieku 8-12 lat oraz zachęcenie ich do poznania tożsamości Gdyni, co pozwoli sprawić, że poczują się dumnymi mieszkańcami miasta odpowiedzialnymi za jej wygląd i estetykę. Podczas warsztatów dzieci poznają układ miasta, proporcje budynków, style architektoniczne oraz odkrywają jak światło oddziałuje na różne elementy fasad. Warsztaty pokazują również co odróżnia Gdynię od innych miast i co jest dla niej charakterystyczne.

Warsztaty pomagają zwiększyć spostrzegawczość u dzieci, uczą nazywać emocje jakie budzą w nich miejskie obrazy. Uczestnicy poznają terminy architektoniczne oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. A na deser mogą wykazać się w terenie! Każdy dostaje karty z detalami zabudowy, które podczas spaceru należy odnaleźć. Jest to spacer „z otwartymi oczami” po konkretnej dzielnicy, dzięki któremu będzie można poznać lepiej to miejsce, zrozumieć je i ugruntować wiedzę z zakresu kształtowania przestrzeni. Podczas tej części mile widziani są również rodzice, którzy będą mogli towarzyszyć w odkrywaniu miasta na żywo.

PROGRAM:
GDYNIA PORT | 30 maja | godz.: 10:30 – 14:30
GDYNIA ŚRÓDMIEŚCIE | 6 czerwca | godz.: 10:30 – 14:30
GDYNIA KAMIENNA GÓRA | 13 czerwca | godz.: 10:30 – 14:30

Na wszystkie warsztaty obowiązują odrębne zapisy.


MIEJSCE:
Sala F.028 | Budynek IV
Centrum Designu Gdynia
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia  


O PROWADZĄCYM:

Agnieszka Lasota jest pomysłodawczynią warsztatów dla dzieci „Zobaczyć na nowo, to co już znasz”. Sama będąc architektem urbanistą zachęca do otworzenia oczu na estetyczny bałagan, do którego wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. Do dynamicznej formuły warsztatów wplata wnioski i obserwacje z licznych podróży po Polsce i Europie oraz dłuższych pobytów we Francji, Szwecji, Algierii i Włoszech, gdzie pracowała. Jej marzeniem jest, by otaczająca nas duża i mała architektura była adekwatna do naszych potrzeb, a uzupełniona dobranymi ze smakiem detalami harmonijnie wpasowywała się w piękny polski krajobraz.


UWAGA!
Ze względu na część działań prowadzonych na świeżym powietrzu, prosimy ubrać dzieci adekwatnie do pogody oraz zaopatrzyć je w legitymację szkolną i 3 bilety autobusowe. Podczas wycieczki gwarantujemy opiekę nad dziećmi.
Zbiórka na warsztaty oraz odbiór dzieci będą mieć miejsce w sali F 0.28 PPNT Gdynia. Zachęcamy rodziców do towarzyszenia swoim pociechom w spacerze.


Organizatorem wydarzenia jest Centrum Designu Gdynia - Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia.

Więcej informacji na temat działalności grupy „Zobaczyć na nowo” znajduje się TUTAJ