ppnt gdynia | centrum designu

WARSZTATY | Projektowanie parametryczne

W ramach uroczystości urodzinowych zapraszamy na cykl warsztatów poświęconych nowym technologiom. Efekty warsztatów będzie można obejrzeć na wystawie podczas imprezy urodzinowej. 

Warsztaty | Projektowanie Parametryczne
Termin: 30 listopada – 1 grudnia br. | 10.00 – 16.00 (w niedzielę do 19.00)
Miejsce: Budynek Biurowo-Laboratoryjny PPNT | sala F.017
Prowadzący: Mateusz Zwierzycki

Nowe technologie ułatwiają projektowanie i tworzenie coraz bardziej nietypowych form geometrycznych, a zarazem projektów racjonalnych i dostosowanych do warunków środowiskowych. Projektowanie parametryczne to przyszłość architektury i wzornictwa. Stworzone w nim bryły mogą zostać zrealizowane za pomocą druku 3D lub wycięte za pomocą laseru, co w znacznym stopniu zmniejsza czas poświęcony 

na tworzenie makiet techniką tradycyjną.
Podczas 2-dniowych warsztatów z projektowania parametrycznego poznamy interfejs programów Rhino/Grasshopper, dowiemy się jak zbudować model parametryczny i przygotować plik do druku. Na koniec za pomocą lasera wytniemy i złożymy w skali powstałe podczas warsztatów modele.

Dla kogo?
Dla studentów kierunków projektowych i inżynieryjnych oraz dla profesjonalnych projektantów. Wymagana jest podstawowa znajomość programów projektowych. Pracujemy na własnych komputerach.