ppnt gdynia | centrum designu

WARSZTATY | Konstruowanie interaktywnych lamp

W ramach uroczystości urodzinowych zapraszamy na cykl warsztatów poświęconych nowym technologiom. Efekty warsztatów będzie można obejrzeć na wystawie podczas imprezy urodzinowej. 

Warsztaty | Konstruowanie interaktywnych lamp
Termin: 2 – 4 grudnia br. | 17.00 – 21.00
Miejsce: Nowe Prototypownie PPNT | Budynek Biurowo-Laboratoryjny
Prowadzący: Maciej Wojnicki

W dobie szybkiego rozwoju nowych technologii i robotyzacji świata wiele rzeczy, które wydawały nam się możliwe tylko w filmach science fiction, czy bajce „Jetsonowie“ staje się osiągalne dla każdego. Lampa, która zapali się na dźwięk twojego głosu lub klaśnięcie rąk nie musi kosztować milionów. Wręcz przeciwnie! Można ją wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zapał i odrobina kreatywności. Zapraszamy na trzydniowe warsztaty, podczas których poznacie podstawy programowania mikrokontrolera Arduino i za pomocą fizycznych czujników (czujnik natężenia światła, żyroskop, kompas, czy czujnik odległości) nadacie prostym lampom nowe formy interakcji z użytkownikiem i otoczeniem.

Dla kogo?
Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych, powyżej 18 roku życia, studentów i uczniów, a także wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z możliwościami jakie niosą nowe technologie.