ppnt gdynia | centrum designu

Długi Piknik

1 czerwca 2013 r. drewniany, długi na 14 metrów, trzy poziomowy stół stanął w Parku Rady Europy w Gdyni. To pierwszy punkt na nowym szlaku rekreacyjnym wiodącym przez śródmiejskie skwery. Centrum Designu Gdynia zaprasza na trawę mieszkańców miasta, turystów – i projektantów.

Na dobry początek odbyło się „śniadanie na trawie”. Tego dnia dzieci wraz z rodzicami, pod fachowym okiem szefa kuchni, wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Wspólnie przygotowano kanapki i piknikowe przekąski. Każdy mógł przynieść własny prowiant i koc. Dzieci mogły narysować, jakie inne obiekty chciałyby znaleźć na trawie w Gdyni: plenerowe zabawki, leżaki, huśtawki, czy inne interaktywne obiekty przestrzenne.

Stół powstał w ramach projektu TRAWA DO RZECZY.
Więcej o projekcie TUTAJ

Szlak rozpoczyna się w Parku Rady Europy. Właśnie tutaj, w cieniu topoli, stanął nietypowy stół. Przy takim stole można urządzić piknik, ale też dyskutować, czytać, rysować czy odpocząć po grze w kometkę. To doskonałe miejsce na plenerowe warsztaty i zajęcia organizowane przez muzeum, szkołę, teatr, bibliotekę, ośrodek sportu czy centrum nauki.

W dniu premiery projektu TRAWA DO RZECZY zaplanowano także zajęcia jogi dla dzieci i rodziców.