ppnt gdynia | centrum designu

Trawa do Rzeczy - odmieniamy skwer Sue Ryder!

Znamy już zwycięski projekt w konkursie na instalację rekreacyjną przy Skwerze Sue Ryder w Gdyni.  Nagroda główna została przyznana Romanowi Brunda za projekt „Zielone Pagórki”.

Jury wyróżniło 5 propozycji, które w maksymalny sposób odpowiadały na założenia konkursowe. Komisja oceniająca pod przewodnictwem prof. Marka Adamczewskiego postanowiła przyznać nagrodę koncepcji „Zielone Pagórki”, zaproponowanej przez Romana Brunda. Zespół trzech ułożonych w bliskim sąsiedztwie pagórków tworzy oryginalne rozwiązanie na terenie Skweru Sue Ryder.
- Ułożone w przemyślany sposób względem siebie stworzyłyby miejsce sprzyjające integracji i nawiązywaniu relacji między ludźmi – tłumaczy Roman Brunda, autor projektu - Pagórki pozwalają nie tylko na odpoczynek w zielonej przestrzeni. Dzięki swojemu ukształtowaniu pobudzają również do wszelkiego rodzaju aktywności stanowiąc jednocześnie ciekawą przestrzennie formę - dodaje Brunda.
Autor zwycięskiego projektu otrzymał nagrodę w wysokości 3 000 zł. Zielone Pagórki wkrótce pojawią się na terenie Sue Ryder.

Szlak rozpoczyna się w Parku Rady Europy, kolejną stację zaplanowano przy Skwerze Sue Ryder, planuje się również w przyszłości zagospodarowanie m.in. Molo Południowe, Bulwar Nadmorski, Skwer Arki, Kamienna Góra, czy aleja wzdłuż Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Prace, które znalazły się w półfinale: Karolina Bober, Roman Brunda, Mateusz Prusakowski i Joanna Jakubowska, Katarzyna Rzędzian, Łukasz Skorek – kolejność alfabetyczna.