ppnt gdynia | centrum designu

TRAWA DO RZECZY – GDYŃSKI SZLAK REKREACYJNY

Zabierzcie ze sobą kocyk, kometkę i piknikowy koszyk. Koniecznie wybierzcie się na kolejne wydarzenia z cyklu Trawa do Rzeczy, które już 6 czerwca odbędzie się w Parku Rady Europy w Gdyni. 

Zgodnie z przekonaniem, że epoka tabliczek z zakazem „nie deptać trawników” dawno już minęła, szlak zachęca do tego, by korzystać z nich śmiało i – przede wszystkim – kreatywnie. W rezultacie stwarza możliwości do nawiązywania kontaktów międzyludzkich oraz rozwijania wartościowych społecznych relacji. Kolejna odsłona projektu Trawa Do Rzeczy odbędzie się w centrum Gdyni – w Parku Rady Europy i na Skwerze Sue Ryder.

PROGRAM


6 czerwca w godzinach 14:00 - 20:00 | PARK RADY EUROPY


Skupiamy się na stole. Będzie to okazja aby dowiedzieć się jak zaaranżować przestrzeń stołu i jak zapełnić go wyjątkowymi daniami z wykorzystaniem jadalnych kwiatów. Nauczymy się tworzyć   dekoracje i uwiecznimy efekty naszych warsztatów udostępniając zdjęcia na Instagramie czy Facebooku.


11 lipca w godzinach 14:00 - 20:00 | SKWER SUE RYDER (podczas GDYNIA DESIGN DAYS)


Spotkanie drugie to kolejna okazja do aktywności i relaksu na trawie. Kiedy dzieci będą uczyły się jak budować zabawki z drewna, dorośli będą mogli odpocząć na leżakach, udać się na ciekawe warsztaty czy pograć w badmintona.

Tuż po warsztatach, wieczorny koncert pozwoli nam oddać się błogiemu, wakacyjnemu odpoczynkowi.

Trawa do Rzeczy to inicjatywa Centrum Designu Gdynia mająca na celu wykreowanie szlaku rekreacyjnego wiodącego przez zielone skwery i parki Gdyni, w których design zajmuje swoje trwałe miejsce. Realizowane na szlaku obiekty zachęcają do odpoczynku i zabawy na trawie.