ppnt gdynia | centrum designu

Projekt Riviera

Centrum handlowe – tętniące życiem miejsce spotkań łączące funkcje handlowe i rozrywkowe na mapie współczesnego miasta. Aby funkcjonowało, musi być dobrze zaprojektowane, nie tylko w kontekście architektury, ale także organizacji. 

Jak wykorzystać design do zaprowadzenia porządku przy jednoczesnym zachowaniu komfortu? Jak informować o przepisach regulaminu, tak aby były one przestrzegane? Jak zapobiec kolizji pieszych i rowerzystów w drodze na zakupy? Co zrobić by śmieci i niedopałki trafiały do kosza, a miejsca oznaczone kopertą pozostawały do dyspozycji niepełnosprawnych? Celem Projektu Riviera jest wprowadzenie szeregu usprawnień projektowych zapewniających prawidłową komunikację w obszarze centrum handlowego oraz najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Zadaniem grupy projektantów będzie analiza problemów i zaproponowanie możliwych rozwiązań. Zespołowi przewodniczyć będzie Piotr Czyż – architekt i filozof naukowo zajmujący się społeczną rolą architektury, entuzjasta inicjatyw miejskich.

Projekt realizowany jest we współpracy z Centrum Handlowym Riviera.

Uczestnicy:
dr inż. arch. Piotr Czyż - koordynator  
Architekt i filozof, nauczyciel akademicki na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Naukowo zajmuje się społeczną rolą architektury oraz kulturowym zapleczem modernizmu i postmodernizmu. Konsultant na wielu warsztatach w Trójmieście, uczestnik inicjatyw miejskich. Współzałożyciel i prezes stowarzyszenia Inicjatywa Miasto. Jeździ holendrem.

arch. Julia Cichosz - projektant
arch. Magdalena Wełnińska - projektant 
arch. Filip Kaszewski - projektant
arch. Gosia Tchórz - projektant