ppnt gdynia | centrum designu

Pierwsze urodziny Centrum Designu Gdynia

Już w piątek, 23 listopada, zapraszamy na pierwsze urodziny Centrum Designu Gdynia, połączone z wernisażem wystawy Rzeczy sprawne – design for all. W tematykę projektowania uniwersalnego wprowadzi nas Pete Kercher, ambasador EIDD Design for All Europe. 

Wystawa Rzeczy Sprawne prezentuje produkty codziennego użytku, takie jak talerz, rower czy krzesło, które na pierwszy rzut oka wyglądają zwyczajnie. Posiadają jednak ważne cechy, które sprawiają, że użytkowanie ich przez osoby starsze i z dysfunkcjami jest łatwe i pozwala i normalnie funkcjonować. Wszystkie przedmioty zaprojektowano zgodnie z zasadami design for all, czyli projektowania uniwersalnego. Tematyka wystawy dobrana nie bez przyczyny - w Gdyni od zawsze bliskie jest nam włączanie do życia społecznego szerokiego grona odbiorców, zarówno w sferze prywatnej jak i publicznej.
W tematykę wystawy wprowadza Pete Kercher,  ambasador EIDD Design for All Europe - organizacji wspierającej komunikację pomiędzy teorią a praktyką projektowania dla wszystkich. Pete Kercher to obywatel świata, zorientowany w najnowszych trendach w projektowaniu, ale przede wszystkim aktywny propagator idei design for all. Współpracuje z Gdynią m.in. w ramach projektu „Gdynia Design for All” projektanci na podstawie rozmów z mieszkańcami proponują zmiany w krajobrazie gdyńskich dzielnic.
Obchody 1. urodzin Centrum Designu Gdynia to wydarzenie pełne atrakcji, na gości czekała m.in. urodzinowy tort, dobra muzyka, wykonywanie przypinek własnego projektu i projekcja filmu „Making of Product”.