ppnt gdynia | centrum designu

Nasz Budżet Obywatelski, warto zadecydować!

W dniach od 8 do19 maja br. mieszkańcy Gdyni będą mogli głosować na projekty zgłoszone do realizacji w formule  Budżetu Obywatelskiego. 

"Pierwsze w historii Gdyni głosowanie nad budżetem obywatelskim to możliwość wskazania przez mieszkańców najpotrzebniejszych inwestycji w ich dzielnicach. Po kwietniowych konsultacjach i połączeniu kilku pomysłów, ostatecznie w grze są 234 wnioski, które podzielone zostały na cztery kategorie: poprawiające estetykę otoczenia, związane z rekreacją, bezpieczeństwem i z remontami.

Zasady trwającego do 19 maja internetowego głosowania są proste. Po wejściu na stronę www.gdynia.pl/budzetobywatelski wystarczy podać tylko swój numer PESEL i zostaniemy przekierowani do panelu zawierającego listę inwestycji dla naszej dzielnicy. Tu możemy zaznaczyć jedną, bądź kilka, ale w tym przypadku suma kosztów nie może przekroczyć kwoty przeznaczonej dla dzielnicy. Następnie wystarczy kliknąć przycisk „głosuj". I gotowe. Dla osób, które jeszcze nie zapoznały się ze szczegółami projektów pomocny będzie link na górze strony prowadzący do mapy z opisami możliwych inwestycji. Uwaga! Link do głosowania aktywny będzie dopiero od 8 maja."
Więcej informacji na stronie: http://bit.ly/1m0PLqw

Zagłosuj!

Zapisz się

zapisz