ppnt gdynia | centrum designu

nagroda Pappel Design Preis 2013!

Wystawa „Współczesne Improwizacje” Centrum Designu Gdynia pod kuratelą grupy Tabanda prezentowana na DMY International Design Festival Berlin 2013, została wyróżniona nagrodą Pappel Design Preis 2013. Wystawę będzie można obejrzeć już od 5 lipca w Gdyni w Terminalu Designu w ramach Gdynia Design Days.

Nagroda Pappel Design Preis 2013 przyznawana jest przez Wyższą Szkołę Zawodową w Poczdamie pod raz drugi. Charakteryzuje się tym, że w odróżnieniu od innych nagród, jest wolna od wpływów komercyjnych czy wymagań konkursowych. Skupia się na wyłonieniu odważnych, inspirujących projektów pokazywanych na festiwalu DMY. Dodatkowo, studenci Designu w Poczdamie zajmują się zebraniem opinii od gości odwiedzających festiwal i wytypowania ich faworytów.

Wystawa "Współczesne improwizacje" została wyróżniona nagrodą jako jedna z trzech ekspozycji prezentujących najbardziej przyszłościowe produkty oraz odważne i inspirujące koncepcje. Cytując relację z festiwalu na portalu Design Alive - Gdyby nie Polacy, nie byłoby tu czego oglądać! - rzucił jeden z odwiedzających DMY. A inny, Polak od lat mieszkający w Berlinie, z wypiekami na twarzy mówił: Widząc to wszystko, jestem dumny, że jestem Polakiem.

Poziom, jaki zaprezentowali Polacy jako goście 11. edycji festiwalu w ramach wystawy "Polish Design Focus" Instytutu Polskiego w Berlinie jest imponujący i godnie reprezentuje polskie wzornictwo i branżę kreatywną. Targi przez 4 dni odwiedziło łącznie ponad 35 000 osób. Niezależnie od tego, czy widzów ponownie przyciągnęły stylowe wnętrza hangarów nieczynnego już lotniska Tempelhof oraz ekspozycje europejskich debiutantów i profesjonalistów, publiczność wyróżniła wystawę zorganizowaną przez Centrum Designu Gdynia oraz Miasto Gdynia pod kuratelą trójmiejskiej grupy projektowej TABANDA. Pozytywny oddźwięk oraz fakt, że twórczy potencjał pomorskich projektantów i producentów został zauważony jest w szczególności ważny w świetle, tego, że ekspozycja była pierwszym zagranicznym stoiskiem  Miasta Gdyni dla firm i projektantów z branży kreatywnej.

Już od 5 lipca wystawę „Współczesne Improwizacje” będzie można obejrzeć w Terminalu Designu podczas festiwalu Gdynia Design Days. Zapraszamy!

Prezentacja twórczości pomorskich projektantów podczas DMY International Design Festival możliwa była dzięki realizacji projektu „Wspieranie międzynarodowej aktywności przedsiębiorców z Pomorza poprzez udział w targach. Let’s EXPO! 2”, współfinansowanego przez Miasto Gdynię oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.