ppnt gdynia | centrum designu

Letni Uniwersytet HOLIS

W pierwszej połowie lipca studenci szkół wyższych oraz niedawni absolwenci wezmą udział w projekcie HOLIS Summer University 2015 na Węgrzech.  Jednym z trzech polskich Partnerów wydarzenia jest Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia. 

Projekt HOLIS Summer University kierowany jest do studentów oraz młodych ekonomistów, inżynierów, socjologów, psychologów, antropologów i projektantów rozpoczynających działalność w branżach kreatywnych. Będą oni pracować nad znalezieniem szeroko dostępnych rozwiązań w odpowiedzi na aktualne i rzeczywiste problemy pod kierunkiem międzynarodowych ekspertów i team leaderów. Dzięki temu zyskają praktyczne doświadczenie życiowe i zawodowe.  

W tym roku wydarzenie przyjmie formę międzynarodową – udział w nim wezmą uczestnicy z  kilku krajów europejskich. Jego celem będzie zapewnienie długoterminowych rozwiązań do aktywizacji społecznej i ekonomicznej seniorów za pomocą designu. W obliczu naszego starzejącego się społeczeństwa to najwyższy czas, aby przemyśleć sposób, w jaki odnosimy się do grupy wiekowej 60+ w zakresie zatrudnienia, mobilności czy wykorzystania udogodnień i usług publicznych.  


Organizatorem inicjatywy jest Design Terminal – instytucja z siedzibą w Budapeszcie, odpowiedzialna za stymulowanie sektora branż kreatywnych na Węgrzech i w regionie Europy Centralnej. Design Terminal uruchomił projekt HOLIS Summer University w 2014 roku. Pierwsza jego edycja  koncentrowała się na zaprojektowaniu możliwych przyszłych funkcji nieczynnej fabryki filcu na obrzeżach miasta Kőszeg na Węgrzech.
******

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW | 15 maja 2015 r.
LOKALIZACJA PROJEKTU | Hubertus Forestry Youth Camp (Ajka-Csingervölgy), Węgry
TERMIN PROJEKTU | 4-12 lipca 2015 r.
OPŁATA | 20.000 HUF / 70 EUR, obejmuje zakwaterowanie i 3 posiłki dziennie
Językiem Uniwersytetu Letniego HOLIS jest język angielski.
Więcej informacji i składanie aplikacji | TUTAJ lub mailowo: holis@designterminal.hu
Szczegóły | Zuzanna Malicka PPNT Gdynia, e-mail: z.malicka@ppnt.gdynia.pl