ppnt gdynia | centrum designu

Innowacje z Firm Parkowych

„Innowacja“ to od jakiegoś czasu słowo – klucz, bez którego nie może się obejść żadna informacja o nowościach. Czy na pewno wiemy, co ono oznacza? Czy wszyscy go używamy w tym samym znaczeniu? Czy rozumiemy na czym innowacje polegają? Wreszcie, czy wiemy jak mogą wpłynąć na poprawę jakości naszego codziennego życia? 

O tym, jak innowacje wpływają na nasze codzienne życie, będziemy mogli się przekonać podczas Gdynia Design Days 2015. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia to miejsce, gdzie powstaje wiele nowych produktów – wyrobów, usług, rozwiązań. Firmy, które mają tu swoje biura, pracują w atmosferze otwartej wymiany myśli, współpracy i sieci kontaktów, które sprzyjają właśnie powstawaniu innowacji. Na wystawie podczas festiwalu pokażemy innowacyjne produkty i usługi powstałe w PPNT w Gdyni. Zebranie ich razem, na wspólnej prezentacji pokaże potencjał Parku, często publicznie mało znany. Wiele osób będzie zdumionych, że rzeczy które znali wcześniej powstały tutaj. Z kolei informacja o produktach, bogatsza niż zwykle na takich wystawach, pozwoli lepiej zrozumieć, co i dlaczego, a także dla kogo powstaje w tych wygodnych, nowoczesnych przestrzeniach.    

Wystawa „Innowacje z Firm Parkowych“  zostanie zaprezentowana podczas 8. edycji festiwalu Gdynia Design Days w dniach 3-12 lipca 2015. Za merytorykę doboru prac odpowiada zespół Centrum Designu Gdynia we współpracy z prof. Markiem Adamczewskim, projektantem i dydaktykiem, mającym na koncie łącznie ponad 200 wdrożonych projektów.