ppnt gdynia | centrum designu

Gdynia Playground

GDYNIA PLAYGROUND 2015: inter:AKCJA! to piąta edycja letniej imprezy Gdynia Playground, której celem jest promocja designu w przestrzeni publicznej poprzez instalację interaktywnych projektów artystycznych. 

Tematem tegorocznego wydarzenia, organizowanego przez Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów „PoCoTo” we współpracy z miastem Gdynia, jest interakcja w interpretacji młodych projektantów. Poprzez budowę 5 instalacji autorzy chcą umożliwić stworzenie nowych płaszczyzn oddziaływania na siebie ludzi, przestrzeni miejskiej oraz wkomponowanych w nią elementów. Od przelotnych spojrzeń i niewielkich gestów, do zaangażowania całego ciała, zwiedzający będą stopniowo odkrywać radość związaną z bezpośrednią interakcją różnych elementów miasta. Instalacje o nazwach „Obróć się”, „Przesuń sobie”, „Kopiuj-Wklej”, „Platforma inter:AKCJI” i „Naturalnie” będą zlokalizowane w przestrzeni Parku Rady Europy oraz Bulwaru Nadmorskiego, i dostępne dla odbiorców od 27 czerwca do 31 sierpnia.

W trakcie otwarcia, które odbyło się 27 czerwca, miały miejsce dodatkowe atrakcje - oprowadzanie z projektantami, PlayPiknik z udziałem DJ’a, plener fotograficzny oraz gra miejska, jak i warsztaty dla dzieci i dorosłych, takie jak „Malowanie Bulwaru”, czy też budowanie latawców.

Poprzednie edycje imprezy spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców i odwiedzających Gdynię turystów, jak również mediów, które szeroko opisywały instalacje i towarzyszące im wydarzenia. Zeszłoroczne wydarzenie, Gdynia Playground 2014: Nastrajanie Miasta, zostało również docenione i otrzymało główną nagrodę w plebiscycie portalu Sztuka Krajobrazu na najlepszą przestrzeń publiczną roku 2014.


Więcej informacji znajduje się TUTAJ