ppnt gdynia | centrum designu

VI. Gdynia Design Days | w tym roku lokujemy się na styku

Wystawy, warsztaty i spotkania z najlepszymi polskimi projektantami, m.in. Oskarem Ziętą i Olą Gacą, miejska akcja „Śledź Design”, działania w nowych prototypowniach Centrum Designu Gdynia w PPNT, pokaz mody, koncert Mazolewski & Modzelewski i nowy, odświeżony Projekt Market – to tylko część atrakcji, które szykujemy podczas szóstej edycji Gdynia Design Days. Każdy będzie mógł zetknąć się z designem w takiej formie, która najbardziej go pasjonuje – wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

W tym roku to, co lokalne będzie na styku tego, co ważne i modne w Polsce i na świecie. Szósta edycja Gdynia Design Days współtworzona jest w dużym stopniu przez lokalne środowisk o projektowe. Doradcą programowym festiwalu i kuratorem głównej wystawy - „Na styku” jest Paweł Pomorski ze studia MALAFOR. Do współpracy przy wystawie zaprosił grono wyśmienitych projektantów z całej Polski. Twórcami projektu Terminalu Designu jest z kolei trójmiejska grupa projektowa TABANDA, czyli Megi Malinowska, Filip Ludka i Tomasz Kempa. TABANDA jest także kuratorem wystawy „Współczesne Improwizacje” pokazującej kulisy pracy lokalnych projektantów.

Dlaczego warto być w Gdyni od 5 do 14 lipca?

W tym roku jesteśmy bardzo lokalni, nadmorscy, pomorscy. Zaprezentujemy dwie wystawy stworzone z myślą o naszym regionie. Większość wydarzeń odbywa się w Terminal Designu na Placu Grunwaldzkim oraz na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

więcej na: www.gdyniadesigndays.eu