ppnt gdynia | centrum designu

Dialogi z przyszłością. Trendy 2019.

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Dialogi z przyszłością. Trendy 2019”, które odbędzie się 3 grudnia br. o 18:00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. O kierunkach zmian, które wpłynęły na branżę kreatywną porozmawiamy z trendwatcherką Agnieszką Polkowską i gościem specjalnym – futurologiem Robertem Kostką-Zawadzkim. 

Najskuteczniejszą metodą prognozowania przyszłości jest jej projektowanie. Celem spotkania jest aktywne wparcie powstawania innowacji poprzez stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat trendów. Wydarzenie otworzy podsumowanie tendencji mijającego roku oraz tego jak wpłynęły na biznes w branży projektowej. Druga część w postaci panelu dyskusyjnego poświęcona będzie trendom prognozowanym na 2019 r., których respektowanie będzie decydować o konkurencyjności.

O kierunkach zmian, które wpłyną bezpośrednio na branżę kreatywną, takich jak rozwój gospodarki dzielenia się i trzecia fala społeczności porozmawiamy z  socjologiem i badaczem rynku i trendów - Robertem Kostką- Zawadzkim. Dyskusję poprowadzi trendwatcherka Agnieszka Polkowska ze studia TRENDSPOT.

Zagadnienia: 
·        podsumowanie trendów mijającego roku;
·        konsekwencje rozwoju gospodarki dzielenia się;
·        bleisure – zacieranie się granic między pracą a przyjemnością;
·        społeczności 3.0 – nowe koncepcje zbiorowości.

Spotkanie skierowane jest do projektantów oraz pracowników branży kreatywnej i osób zainteresowanych tematyką trendów.

Agnieszka Polkowska - moderatorka spotkania. Z wykształcenia projektant wzornictwa, z powołania trendwatcher i strateg. Doktorantka gdańskiej ASP. Założycielka pierwszego w Polsce studio obserwacji i wdrażania trendów w sektorach mody i lifestyle’u TRENDSPOT. Przez prawie 10 lat pracowała w LPP – największej firmie odzieżowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie prognozuje trendy m.in dla MTV oraz współtworzy kolektyw strategiczny POP UP GRUPA jako Head of Trends, gdzie zajmuje się rozwojem takich marek jak Gosia Baczyńska Loft37, BOHOBOCO, Fiore czy TOVA. Jej unikatowe podejście do budowania scenariuszów przyszłości docenił m.in. holenderski think tank MARE Research, którego została ekspertem.

Robert Kostka-Zawadzki - socjolog, badacz rynku i trendów, bloger (trendfuture.wordpress.com). Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w badaniach społecznych i rynkowych, doradztwie i planowaniu strategicznym. Pracował w takich firmach, jak: CBOS, Agora, SMG/KRC, Starcom MediaWest, Max Weber, IQS and Quand Group. Wykładał metody identyfikacji trendów w podyplomowej szkole Viamoda. Autor tekstów i raportów na temat współczesnych trendów kulturowych i społecznych, zapalony obserwator codzienności, współczesnych miast i zjawisk w internecie. Na swoim koncie ma innowacyjne projekty badawcze przy wykorzystaniu analizy sieci społecznych, metody badania metafor i wirtualnej etnografii. Współzałożyciel innowacyjnego projektu Inpingo na rynku wydawniczym.

organizator: 
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Centrum Designu  


partner:
TRENDSPOT 

kiedy?
3 grudnia 2018, poniedziałek, godz. 18:00 

gdzie?
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia| sala kinowa, budynek III


wstęp wolny
  
obowiązują zapisy -> 
https://trendy2019.evenea.pl/

Partner: