ppnt gdynia | centrum designu

Akademia Pana Technika - kolejna odsłona

Od 4 do 28 lutego w Centrum Designu Gdynia ponownie zagości Akademia Pana Technika, interaktywna wystawa i warsztaty o technologii dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Konstruowanie robotów, tworzenie instrumentów z owoców i warzyw, programowanie, wykorzystywanie czujników – to naprawdę proste. 

Akademia Pana Technika  to interaktywna wystawa i praktyczne zajęcia dające sposobność do poznania twórczej strony techniki. Wkraczając do Akademii Pana Technika goście znajdą się w nadzwyczajnym domu, w którym codzienne przedmioty gotowe są zamienić się w przycisk lub instrument i tylko od uczestników będzie zależało, jak to wykorzystać. W garażu mieszka Lo Fi Robot zachęcający do majsterkowania a w kuchni brzmią sobie garnki, widelce i bakłażany.

W tajemniczym ogrodzie jest ławka, na której można zagrać koncert dotykiem, a w salonie samodzielne złożenie komputera okaże się fantastyczną przygodą. W Akademii Pana Technika można doświadczyć tego, że niesamowity świat technicznych możliwości jest, w gruncie rzeczy, dostępny dla wszystkich.

Akademia Pana Technika pojawia się w Gdyni po raz drugi, tym razem na dłużej i obudowana ciekawymi warsztatami, a potem ruszy w trasę po Polsce. 

Kurator:
Małgosia Żmijska

Współpraca merytoryczna: Emilia Kołowacik, Sven Ehmann, Maciej Wojnicki
Organizacja: Przemek Koncewicz i Małgosia Żmijska
Aranżacja: Gdyby
Opracowanie graficzne: Dominika Gan
Mecenas wystawy: Centrum Designu Gdynia / Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia / Miasto Gdynia