ppnt gdynia | centrum designu

About Design 2013

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć wystawy RZECZY sprawne, zapraszamy na 3. edycję Targów Designu & Aranżacji Wnętrz About Design! Wystawie towarzyszyć będzie panel dyskusyjny „Dobrze zaprojektowana współpraca”, podczas którego porozmawiamy o korzyściach wynikających z wdrażania designu do firm.

Wystawa RZECZY sprawne pod kuratelą prof. Marka Adamczewskiego prezentuje produkty zgodne z zasadami projektowania uniwersalnego, czyli stworzone z myślą o wszystkich użytkownikach – bez względu na wiek i sprawność psychofizyczną. Pokazuje przedmioty codziennego użytku, takie jak zegarek, talerz, rower czy krzesło, które na pierwszy rzut oka wyglądają zwyczajnie. Posiadają jednak ważne cechy, które sprawiają, że użytkowanie ich przez osoby starsze i z dysfunkcjami jest łatwe i pozwala im normalnie funkcjonować. Wszystkie przedmioty zaprojektowano zgodnie z zasadami design for all, czyli projektowania uniwersalnego. Według tej filozofii, przedmioty powinny być projektowane w taki sposób, aby mógłby być używane przez osoby o zróżnicowanych potrzebach w możliwie szerokim zakresie, bez potrzeby adaptacji. To produkty, które zostały zaprojektowane dla prawdziwych ludzi, a nie statystycznych odbiorców.

Zapraszamy do udziału w dyskusji pt.: "Dobrze zaprojektowana współpraca". Poprzez wspólny dialog i wymianę doświadczeń mamy nadzieję zwiększyć świadomość na temat korzyści wynikających ze współpracy z projektantem i ocenić, czy ma to przełożenie na budowanie marki, wzmocnienie pozycji na rynku, jak również na wzrost zysków. Zwizualizujemy potrzeby projektantów i producentów oraz postaramy się znaleźć wspólny mianownik pomiędzy środowiskami.


UCZESTNICY PANELU:
Marek Adamczewski (moderator)
Anna Jankowska i Dominika Janicka (AD12)
Maciej Głogowski (FLOWAIR)
Kamil Antkowiak (NOVA)
Jacek Ryń (TERMA)
Marta Flisykowska (projektantka, Doktorantka ASP w Gdańsku)